Konzole ve vpsAdminu přes xterm.js

meanwhile jsem zjistil, ze xterm.js obsadil pozice vsude, kde to slo :smiley: napr. i ve vscode :slight_smile:

vypada to docela pouzitelne, treba takovy Midnight Commander se tam vykresluje rovnou spravne… akorat mi trochu chybi ta on-screen klavesnice, otazka je, jestli nahodou nejsem jedinej :smiley:

Mě by zrovna absence on-screen keyboard nevadila, ale bylo by dobré udělat mezi členy anketu.

Nebo proste nenapadne zmizi a kdyz si nebude nikdo stezovat, tak to proslo, kdyz jo, tak ji asi budem muset dodelat :smiley:

Aitherovi uz se btw povedlo dat s tim dokupy prototyp, vypada to docela funkcne

Vypadá to dobře :slight_smile:. Nápad s tím že nenápadně zmizí nezní špatně :smiley: myslím, že by to i mohlo projít.

Už jsem tu konzoli přes xterm.js nasadil, tak můžete vyzkoušet. Funguje to pěkně, ale ta virtuální klávesnice bude na mobilu/tabletu chybět: není jak zadat esc, ctrl, funkční klávesy nebo šipky. Tj. třeba editor se tak prakticky nedá používat.

cau jestli to je jedinej prob tak mam dobrou zpravu :slight_smile:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.pocketworkstation.pckeyboard

s.

coz zdaleka neni reseni pro vsechny :slight_smile:

aha zrejme mi nedosla podstata problemu. jako bych nic…

jeste je tu iOS, kde pokud vim se nic takovyho nainstalovat neda - o to horsi pro “iPadOS” ci jak se ten spin iOSu na tabletech jmenuje, ty by i mely dost velkou obrazovku, aby to nemuselo byt vylozene utrpeni; pokud vim, tak custom tlacitka si muze nad klavesnici vyrobit jen aplikace, webstranka ne; pouzit custom layout, v kterym je ctrl, apod., pro vsechny aplikace, AFAIK nejde

myslim, ze nezbyde nez tam dodelat nejakou listu, pres kterou pujde aspon ulozit a quitnout ve Vimu :smiley: do te doby asi rollback…

Co jinak zkusit implementovat javascriptovou on-screen keyboard(třeba simple-keyboard(https://github.com/orgs/simple-keyboard/repositories?) (Demos - simple-keyboard - Francisco Hodge)) spolu s xtermjs nebo jquery terminal((https://terminal.jcubic.pl/) (GitHub - jcubic/jquery.terminal: jQuery Terminal Emulator - JavaScript library for creating web-based terminals with custom commands))
třeba to nepůjde nevím.

Přesně to jsem včera našel, dneska se to povedlo implementovat. Možná bude ještě něco potřeba dodělat/opravit, ale myslím, že to tam nechám :slight_smile:

Dobrý, kromě kláves f8,f9,f10 (zkoušeno v htop a mc) v htopu je zvláštní to, když dám f2 - setup tak f10-done funguje ale f10 pro quit nejde.
f11 a f12 nevím
fyzické klávesy f8,f9,f10 taky nejdou
Na mobilu to někdy vyzkoušim.

Moje blbost byla špatně nastavená proměnná TERM.