Volné železo hledá nový domov

Úvod

Ahoj,
v důsledku zvyšování cen energií jsme byli nuceni optimalizovat chod vpsFree infrastruktury a z toho důvodu se nám uvolnilo několik kusů železa, který bychom rádi dali smysl a využití do budoucna. Společně se servery máme k dispozici i náhradní díly, CPU a paměti, které po domluvě rádi přihodíme k jednotlivým serverům.

Pokud by někdo z Vás měl zájem o některý z níže vypsaných serverů ZDARMA, dejte prosím vědět do vlákna sem či přímo mě - hlavně záměr účelu, s jakým byste HW využili například pro Vaši organizaci, neziskovku… :slight_smile: O konfiguraci (co do RAM a typu CPU) se domluvíme dle potřeby - pamětí je dostatek.

Všechen HW byl rozdán, děkuji moc všem za zájem a neváhejte se klidně tady na Discourse pochlubit co pěkného jste postavili :slight_smile:

Seznam HW

Pro jistotu explicitně zmíním, že se jedná o darování. Kromě smysluplného využití tak nečekáme na oplátku nic (tedy ani peníze).

Již zamluvené,zadané:

INV. ID Motherboard Type RAM (DDR3) CPU Brand / Model HDD Slots Backplanes
10 X9DRi Sata + SAS backplane (both onboard) N/A Supermicro 8x3,5” slot SCRAP na díly NO PDB Backplane SAS825TQ
16 X9DRi-F zatím 2x16gb NOT KNOWN Supermicro 8x3,5” slot Backplane SAS825TQ jen s 1 zdrojem, napůl rozebrané zapojení backplane
12 X9DRi-F Sata + SAS backplane (both onboard) zatím 2x16gb Xeon E5-2670 v2 Supermicro 8x3,5” slot Backplane SAS825TQ
15 DL380P Gen8 NO RAM NO CPU HP DL380P Gen8 25x2,5” slot (bez rámečků)
14 X9DRi-F Sata + SAS backplane (both onboard) zatím 2x16gb Xeon E5-2670 v2 Supermicro 8x3,5” slot Backplane SAS825TQ
7 X9DRi-LN4F N/A Supermicro 8x3,5” slot SCRAP na díly NO PDB
51 X9DRi-LN4F+ Sata + SAS backplane (both onboard) 24x8gb Xeon E5-2658 v2 Supermicro 12x3,5” slot
8 zatím 2x16gb Xeon E5-2630 DELL PowerEdge R620 4x2,5” (rámečky dohledám) SAS LSI řadič (2portovej)
53 X9DRFR 8-board multinode většinou 3x16GB per node ? Supermicro 938-16 16x3,5” 1 deska pravděpodobně nefunkční (tváří se mrtvě)
4 X9DRFR zatím 2x16gb NOT KNOWN Supermicro
11 X9DR3-F Sata + SAS backplane (both onboard) zatím 2x16gb Xeon E5-2670 v2
6 X8SIT-F Dual-node zatím 2x16gb Potřebuje specifický typ RAM
1 X8SIT-F Dual-node zatím 2x16gb Potřebuje specifický typ RAM
Supermicro 8x3,5” slot Backplane SAS825TQ
4X6X3,5” 4-node CSE-F424AS
21 X9DRi-LN4F NO RAM NOT KNOWN Supermicro 12x3,5” nezapojený backplane žádný zdroj spíše na díly
50 X9DRFR NO RAM NO CPU Supermicro 12x3,5” spare deska, pouze deska žádný zdroj vhodné na vlastní build
58 SG300-52 XX XX CISCO
55 Dell S4048 XX XX Dell plně funkční
56 + 57 Dell S4048 XX XX Dell NEFUNKČNÍ (spíše na díly) + náhradní větráky
4 Likes

@martyet Ahoj, Martine, učím na částečný úvazek na střední škole (www.ossp.cz) předměty Webové programování a Serverové služby. Právě na ten druhý předmět by se nám hodil nějaký testovací server, který by si mohli žáci osahat a sami rozběhnout. Aktuálně máme jenom jeden server, na kterém jim běží každému vlastní VPS (ten konfigurovat nemohou, aby ostatním žákům nezabili VPS :imp:), ale mohlo by být fajn, zkusit si rozchodit např. Proxmox :slight_smile:

A nám případně do kanclu by se hodil nějaký menší dev server.

Jestli je ještě něco k dispozici, tak dej prosím vědět.

Děkuji a měj fajn Vánoce. :slight_smile: :christmas_tree:

#discoursezije

2 Likes

Ahoj. Měl bych zájem o ten R620 (inv id 8), hodil by se mi do homelabu - jako dev mašina na pokusy (primárně na šaškování s hypervizory, a pak výhledově na nějaké big-data pokusy).

Díky :wink:

2 Likes

Děkuji moc za reakce, se všemi jsem se spojil a rozdání je v řešení. Stále je toho HW ale poněkud dost + jsem aktualizoval a doplnil další HW do tabulky. Tedy prosím, pokud je mezi Vámi někdo, kdo by něco z výše uvedeného seznamu užil nebo měl byť jen trochu zájem a bál se přihlásit, aby zbylo na ostatní, nebojte se napsat. Určitě to nějak vymyslíme :slight_smile:

@martyet
Ahoj. V mailu ani ve spamu jsem nic nedohledal (ale možná jen špatně hledám, nebo mi to google sežral :-/ ) … počítám tedy že ten Dell R620 putuje někomu jinému? Jsem s tím úplně v pohodě, akorát bych chtěl vědět jestli na to železo mám dál myslet a hlídat si to, nebo jestli to můžu hodit za hlavu. :slight_smile:
Dík.

Ahoj, to se omlouvám, ale také jsem tě nedohledal :frowning: R620 je zadaná, ale kdybys mel zajem o jinou variantu, tak mi prosim napis do DM kterou jsem ti ted pro jistotu napsal :slight_smile:

Zdravím Martine,
chtěl jsem poslat DM, avšak zřejmě nemám dostatečný trust level :slight_smile:

Pracuji v Paralelní Polis (paralelnipolis.cz), kde se krom jiného snažíme poskytovat vzdělávání v oblasti it bezplatě. Zatím využíváme různé vps když jde o praktické workshopy, avšak veřím, že možnost osahat si manipulaci a operaci s fyzickým strojem by mohlo našim návštěvníkům poskytout trochu lepší náhled na to, co se “na tom serveru” vlastě děje. Rád bych se tedy dotázal zda by bylo možné od vás “převzít” nějaký stroj? Docela nás zaujalo INV. ID.: 11 Supermicro X9DR3-F.

Díky, Kris

2 Likes

Úplně v pohodě. :slight_smile: Mrknu jestli bych z toho ostatního něco využil a písnu dm.

1 Like

Ahoj. Doma by som využil inv12. Rád sa hrám s kontajnermi.
Doteraz som sa hral s btrfs a chcel by som sa pohrať s ZFS.
Bol by som veľmi vďačný.
Dík, Števo

2 Likes

Chtělo by to nějakou aktualizaci co je zadané, či už je rozdané atd.

1 Like

Aktualizováno, pro přehlednost jsem separoval už zamluvené od těch volných, tak prosím piště klidně i s dotazy přímo do DM :slight_smile:

Znovu aktualizováno, zájemci neváhejte napsat :slight_smile: