Vítej na vpsFree.cz Discourse! 👋

Discourse vpsFree.cz je platforma pro diskusi členů spolku a řešení problému s VPS, instalací aplikací, konfigurace služeb, a podobně.

Announcements slouží k oznámením ze strany týmu vpsFree.cz, jedná se o náhradu news-listu. Většinu oznámení vydáváme i na našem blogu.

Help je místo pro vaše dotazy. Zkušenější členové zde mohou pomoci nováčkům. Upozorňujeme, že se nejedná o podporu ze strany adminů vpsFree.cz, urgentní pomoc s nefunkčním VPS zde nehledej, ale piš rovnou na podpora@vpsfree.cz. Pokud Ti VPS funguje, ale nevíš si rady s nějakým nastavením, instalací, nebo hledáš doporučení, jsi zde správně.

General pro obecnou diskusi a co jinam nezapadá.

Guides je jakási alternativa znalostní báze, ale s možností diskuse. Můžeš zde poskytnout návody buď pro sebe, nebo i pro ostatní.

Discourse nahrazuje news-list a community-list.

Možnosti přihlášení

Je možné se přihlásit přes vpsAdmin (Log in → with vpsAdmin), nebo si zde udělat nezávislý účet.

Upozornění na e-mail

Pokud chceš dostávat upozornění o nových tématech a příspěvcích, nastav si sledování vybraných kategorií. Nejprve si otevři kategorii, kterou chceš sledovat, např. klikni na Help nebo Announcements a vpravo nahoře je ikonka zvonečku. Kliknutím na ni se zobrazí menu, ve kterém si vybereš o čem chceš být informován. Dále v nastavení uživatelského profilu si můžeš nastavit, jestli chceš dostávát e-maily vždy a nebo jen když nemáš Discourse otevřený.

Komunikace přes e-mail

Komu více vyhovuje komunikovat pomocí mailů, Discource umožňuje zasílat odpovědi přes e-mail. Pro vytvoření nové diskuse v Help zašlete e-mail na help@discourse.vpsfree.cz. Musíte zde však mít vytvořen účet s odpovídající adresou.

Trust level

Trust level určuje, co můžeš jako uživatel v Discourse dělat. Je to ochrana proti spamu a postupným zpřístupněním funkcí to má novým uživatelům pomoci se zorientovat. Více se můžeš dočíst na blogu Discourse.

Po registraci máš trust level 0. Například soukromé zprávy můžeš odesílat až od trust level 1. Pro získání trust level 1 stačí 10 minut číst příspěvky.

Jazyk

Většina členů je z Česka a Slovenska, piš tak jak je Ti to pohodlné. Máme však členy ze zahraničí a proto oznámení i část diskuse může být v angličtině.

2 Likes

Musím pochválit adminy za discourse. To je pro mě o mnoho použitelnější než maillisty nebo irc. :+1:

2 Likes